Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gerardo je pes mimořádných kvalit. Dlouze jsme si jej vybírali a rozhodně jsme zvolili dobře. Jeho příjemná povaha a radost ze života z něj přímo sálají, hlavně ve výstavním kruhu je obrovským plus. Srst je téměř bezúdržbová, velmi hustá, typicky jemná a stále roste. Jeho tělo je kompaktní a svalnaté. Má velmi hluboký hrudník. Přes nižší výšku rozvíjí při běhu svůj velmi prostorný chod. Veškeré rodokmenové údaje naleznete v jeho sekci na těchto stránkách a na norské databázi.

Gerardův otec Nicolass Modrý Květ je z vrhu, který se vyznačuje velmi kvalitním a hustým osrstěním, které předávají dál svým potomkům. Maminka Heppy Modrý Květ je šampionkou mnoha zemí. Její kvalitní a krásné osrstění mě zaujalo i při návštěvě stanice Al maarii sapphire, v době, kdy byla pár týdnů po porodu. Předpokládáme, že Gerardo bude dále předávat nejen veselou a kontaktní povahu, ale také více než kvalitní osrstění.

Gerardo je typický čínský chocholatý pes tak, jak toto plemeno popisují snad všichni veterináři - milovník fenek všeho věku i rasy. Proto nepředpokládáme, že by měl jakékoliv problémy při krytí. Pochází také z vrhu, který měl 9 štěňat, jeho maminka měla 6 sourozenců, tatínek 5. Zkušenosti s krytím již máme u jiných našich psů. V předcích od obou rodičů je mnoho šampionů. Ostatně Modrý květ je stále jednou z nejlepších chovatelských stanic čínských chocholatých psů.

Protože vlastníme s manželem ještě APBT, kterým se věnujeme ve sportovních soutěžích, zabere nám jejich příprava v sezóně téměř stejně tolik času, jako tréninky vrcholových sportovců. Věnujeme se také výcviku a pomoci problémovým psům a to hlavně o víkendech. Z těchto důvodů absolvujeme menší množství výstav. Jsme však přesvědčeni, že o kvalitách psa nevypovídá 100 CACIBů a 50 BOBů, ale že získání pěkných umístění od různých rozhodčích a také několika šampionátů je spolu s kvalitním rodokmenem a líbivým vzhledem dostatečným ukazatelem pro případné zájemce o krytí či následně štěňátka. Pokud se Vám tedy Gerardo a typově příbuzní psi líbí, můžete se podívat na naše podmínky krytí

Krycí poplatky pro rok 2009:

  • záloha při krytí 3000 Kč
  • za každou chlupatou fenku 1000 Kč
  • za každého nahého psa 1500 Kč
  • za každou nahou fenku 3000 Kč
  • ve vrhu, kde se narodí jen chlupatí pejsci je doplatek k záloze 1000 Kč bez ohledu na počet psů
  • ve vrhu, kde se narodí chlupatí pejsci k ostatním varietám jsou chlupatí pejsci bez poplatku
  • poplatky za štěňata jsou splatné do 21 dnů od jejich narození
  • poplatek za krytí je splatný v den prvního krytí, v případě zájmu až 2 překrytí zdarma